29 Aralık 2016 Perşembe

ECD Plus

ECD Plus Nedir?

ECD Plus Sürükle-Bırak web sitesi ve mobil uygulama oluşturmaya yarayan güçlü bir yazılımdır. ECD Plus, Bünyemizde çalışmakta Olan Microsoft Yazılım uzmanları tarafından geliştirilmiştir ve hala geliştirilmeye devam edilmektedir. ECD Plus Google Cloud alt yapısında çalışmaktadır.


Mega Grup Bilişim İnsanlara Ne Sunuyor?

Mega Grup Bilişim; ECD Plus isimli yazılım sayesinde insanlara web & mobil yazılım çözümleri sunmaktadır. ECD Plus satışı ve pazarlamasında, direkt şirketimiz tarafından kurumlara yönelik web & mobil yazılım çözümleri sağlandığı gibi aynı zamanda Doğrudan Satış (Network Marketing) yoluyla da satış ve pazarlama yapılmaktadır.


Neden Biz?

ECD Plus’ın amacı teknik bir bilgiye ihtiyaç olmadan, kişinin kendi web sitesini ve kendi mobil uygulamasını kolaylıkla yapabilmesidir. Müşterilerimizin bizi tercih etmesinin en büyük etkenlerinden birisi ECD Plus’ın çok kolay olması ve uçtan uca yazılım çözümleri sunmasıdır.
İnsanların bizi tercih etmelerinde ki en büyük etken, satın aldıkları ürünü kullandıktan sonra, çevrelerine bizim ürünümüzü tavsiye ederek reklamımızı yapmaları ve yapılan reklamlar sonucunda eğer o kişi sayesinde ürün satışı gerçekleşirse, bu satıştan o kişinin komisyon alabilmesidir.

ECD Plus Yazılım Paketi İçerisinde Bulunan Temel Özellikler Şunlardır;

- Bir adet Domain (.com, .net, .org, .biz, .info) kişiler isteğe bağlı daha farklı uzantılarda alan adını ek ücret ödeyerek satın alabilir, ya da kendisinin bir alan adı var ise onu transfer edebilir.

- 25 adet E-mail hesabı. İsteğe bağlı olarak ek ücret ödeyerek daha fazla mail hesabı alabilir.

- 20 GB Hosting (web alanı). İsteğe bağlı olarak ek ücret ödeyerek daha fazla alan alabilir.

- Sınırsız Trafik ve Bant Genişliği

- Müşterilerimiz, isteğe bağlı ve ek ücret ödeyerek, Sabit IP, SSL Güvenlik sertifikası ve özel yazılım çözümleri alabilirler. Sürükle bırak tasarım yapılabilen admin sistemi

- Güvenli admin girişi

- Responsive (Mobil uyumlu) admin.

- Admin panelde arama yapabilme özelliği.

- Admin panelde, şirketin destek maili, çalışma saatleri ve şirketin diğer bilgileri yer alıyor, kişi isterse admin panelinden destek bileti oluşturarak yazılım desteği alabilir.

- Admin panelde şirketinizin yaptığı duyuruları kullanıcılar görüyor, yani bildirim gibi gözüküyor, geçmiş duyuruları da görüp okuyabiliyor.

- Yazılım sürekli olarak geliştirmeye devam edileceği için, bir sonra ki sürümün ne zaman çıkacağı neler olacağı gibi şeyleri adminde kullanıcı görüyor. Örneğin bu hafta şu yapıldı, yapılacak, şu özellikler olacak gibi.

- Admin girişinde form koruma recaptcha ile spam girişler engelleniyor.

- Kullanıcı, admin panelde yer alan kartvizit tasarımlarını görüp, indirebiliyor ve kendi kartviziti sipariş verebiliyor.

- Kullanıcının web sitesinde yer alan tüm içerikler için ( resimler, videolar, ürünler, blog, makale, kategori, tekil içerikler için ) sef link yapısı (SEO) ve meta key, meta description, özel tittle, özel link oluşturabilme özelliği var.

- Kullanıcı sitesinin http://www.siteadi.com şeklinde mi olacak, http://siteadi.com şeklinde mi olacak seçebiliyor, eğer sabit ıp ve ssl aldıysa https:// özelliğini nerelerde kullanmak istediğini seçebiliyor.

- Kullanıcı bizim ücretsiz sağladığımız logo havuzundan logo indirip kendi web sitesinde kullanabiliyor.

- Admin rolleme ile yetki paylaşımı ( süper admin, admin, editör gibi )

- Admin log kaydı tutuluyor. ( Hangi admin hangi düzenlemeyi yapmış, hangi IP den yapmış gibi )

- Kullanıcı, site yedeği alabiliyor, bu yedeği bilgisayarına download edebiliyor, daha sonra isterse bu yedeği sisteme yükleyebiliyor.

- Site istatistikleri. ( bugün kaç ziyaretçi gelmiş, siteme kaç gibi girmiş, kaç kez sayfam görüntülenmiş gibi kullanıcıyı cezbeden basit istatistikler sistem üzerinden alınabiliyor. )

- Site doğrulama kodu eklenebiliyor ( yandex, bing, google doğrulama kodları )

- Dışarıdan özel meta tanım eklenebiliyor, örneğin <meta name="author" content="mega grup bilişim"/> bu şekilde bir tanım girmek istediğinde girebiliyor.

- Site ilk önce save ediliyor, daha sonra publish ediliyor.

- Kullanıcı, site admininden, kişisel e-mail hesaplarını ve subdomain vb. gibi işlemlerini yapabiliyor.

- Kullanıcı site adminini çoklu dilde kullanabiliyor.

- Site admininde yazılım eğitimleri videoları, yardım videoları izleyebiliyor, SSS kısmına göz atabiliyor, SSS kısmında sorular&cevaplar içerisinde arama yapabiliyor.

- Site admininden, QR kod verilebiliyor, Bu QR kod indirilebiliyor, paylaşılabiliyor, bu QR kod ile diğer insanlar kullanıcının web sitesine yönlendirilerek girilebiliyor.

- Hotlink koruması ile website dosyaları güvence altına alınıyor.

- Email yönetiminde kişi MX ayarlarını girerek mail server’ı başka yere yönlendirme yapabiliyor.

- Web sitesi ön yüzü %100 mobil uyumlu olarak yayınlanıyor.

- İcon set havuzu kullanılabiliyor.

- Kullanıcılara ücretsiz verilen resim havuzu ile kişi kendi web sitesini görsel olarak zenginleştirebiliyor.

- Çok sayıda yazı fontu desteğini kullanabiliyor.

- Çok sayıda menü desteği, top menü, header menü, ana menü, sağ menü, sol menü, bottom menü, footer menü gibi menü seçeneklerini kullanabiliyor.

- Menü tipleri kullanabiliyor. ( mega menü, sticky menü gibi )

- Favicon yükleyebilme özelliğini kullanabiliyor.

- Youtube, Dailymotion, Vimeo, Vk servislerinden video çekebilme ve özel player seçenekleri, player a logosunu ekleyebilme, video küçük resim ekleyebilme, videolardan play list yapabilme, çok izlenen, popüler, en yeni gibi listeleyebilme özellikleri kullanabiliyor.

- Video kategorileri, video önü reklam, video altı reklam, video sonu reklam alanlarını kullanabiliyor.

- Sitede bulunan tüm içeriklere yorum yapılabilme özelliği aktif/pasif yapılabilmeli. Yapılan yorumlar admin den onaylanmalı ya da otomatik yayınlanmalı. Yorumlarda form koruma, Sadece üyeler yorum yapabilir gibi bir seçenekler, facebook yorum, Yorumlara puan verilebilme, Yapılan yoruma yanıt verilebilme özelliği mevcut.

- Üyelik sistemi, e-mail onaylı üyelik sistemi, üyelere yetki verebilme, üyeler için şifremi unuttum seçeneği, facebook

- Web: www.megagrupbilisim.com ile üye ol, twitter ile üye ol, microsoft hesabı ile üye ol, google ile üye ol seçenekleri mevcut.

- Beğen paylaş butonları, likebox, sayfa akışı, twitter akışı yayınlama, Beğen paylaş butonları için addthis api kullanılabilir.

- Blog sistemi, makale, makale kategori, makale yorumları, makale resimleri, çok okunan, yeni, popüler gibi listeleme özelliği, blog yazılarında sayfalama özelliği, SEO açısından titiz ve özenli ayarlar yapabilme imkanı.

- Google maps ekleyebilme özelliği, map icon koyabilme, harita üstüne açıklama girebilme, haritadan adres aratıp işaretleme, harita renk ve düzen seçenekleri terrain, normal vs. gibi özellikler.

- Gelişmiş form sistemi. Buradan kastımız iletişim formu, sipariş formu, gibi kullanıcı, elementleri sürükle bırak yaparak kendisine özel bir form yapabilir. Bu formlar dolduruldukça adminde listelenir, exel çıktısını alabilir, Email olarak kişiye gidebilir yada formu dolduran kişiye de formu ile ilgili mail gidebilir.

- Dosya paylaşımı. word, exel, pdf, powerpoint gibi dosya paylaşımı yapılabiliyor. Paylaşılan dosya için şifre belirlenebilir, yâda üyelerin rollerine göre yetkilendirme yapılabilir.

- Dışarıdan özel kod eklenebiliyor. Örneğin header alanına şu kodu ekleyin, footer a şu kodu ekleyin gibi ya da tek parça halinde sitenin bir bölümüne kod eklenebilir.

- Siteye zopim, tidio gibi yapıların küçük kodlarını ekleyerek, canlı chat ekleyebilme imkanı.

- Resim galerisi seçenekleri, resimler albüm şeklinde ya da kategori de yayınlanabilme imkanı.

- Çeşitli slider tipleri ve slider geçişleri.

- Nesnelere CSS efektleri ekleyebilme. Sayfa geçişlerinde de CSS efektleri.

- Oluşturulan sayfa duplicate edilebiliyor, yani kişi sayfayı kopyala yapıştır yapabiliyor, ctrl+a komutu ile sayfadaki tüm nesneleri seçebiliyor.

- oluşturulan menü ya da bir diğer öğeyi, şu sayfada göster, bu sayfada gösterme gibi ayar yapabiliyor. Örneğin sol tarafa bir menü koyduğumuzda, bunu sadece o sayfada gösterebiliyor, ya da istediği 2-3 sayfada gösterebiliyor.

- Özel site map ve rss akışı kullanabiliyor.

- Tasarım yapılırken otomatik hizalama yapılabiliyor. Sola yasla, sağa yasla, üst tarafa bitiştir gibi.

- Resim boyutlandırma mevcut. ( resim resize )

- Gelişmiş cache sitemi ile css ve js leri minimize ederek sayfa hızlandırma imkanı.

- Kayan yazı özelliği, soldan sağa kayan, aşağıdan yukarıya kayan gibi.

- Site içi arama özelliği, anlık arama, otomatik tamamlama, sesli arama özelliği.

- Özel 404 hata sayfası tasarımları mevcut.

- Ürün tanıtım sistemi, ürün adı, markası, kategorisi, ürün özellikleri, ürün resmi, ürün açıklaması gibi ürün tanıtımı yapılabilen bir sistem mevcut.

- Ürün sipariş sistemi, sitede gösterilen ürünlerin siparişlerinin verilebilmesi ( sepete ekle mantığı ) ( isteğe bağlı sanal pos ve ödeme sistemleri entegre edilebilir. )

- il, ilçe ve ülkelerin isimleri site veri tabanında mevcut.

- Arka plana müzik ekleyebilme özelliği.

- Özel SSS sayfası olmalı, accordion tarzı ve arama özelliği olmalı.

- Bazı içeriklerin, sadece şifreyi bilenlere gösterilmesi ya da üye rollerine göre gösterilmesi özelliği mevcut.

- İsteğe bağlı olarak sayfadaki içeriklere sağ tık, kopyala özelliği engeli koyulabiliyor.

- e-mail aboneliği özelliği mevcut.

- Ziyaretçi defteri, müşteri görüşleri özelliği mevcut. ( testimonials )

- Etkinlik takvimi özelliği mevcut.

- Popup yada Splash reklam banner özelliği mevcut. Örneğin facebook sayfamızı beğenin gibi.

- Site ziyaretçisi sayacı mevcut. (counter)

- Özel yapım aşamasında sayfası ya da bakımda – güncelleniyor sayfası

- İframe içerik ekleme imkanı.

- Emoji ve Avatar özelliği. ( üyelerde ya da yorum yapanlara da kullanılabilir )

- Video arka plan özelliği.

- Back to top özelliği.

- Bir nesneyi bulunduğu konuma sabitleme özelliği.

- full screen ya da dar ekran seçeneği.

- Çoklu fotoğraf yükleyebilme.

- Robots. txt yönetimi

- Sitenin ön yüzünü çoklu dil ile kullanabilme özelliği mevcut.

 - Web: www.megagrupbilisim.com

- Site içeriklerini, alfabetik, en yeni –eski gibi gösterebilme özelliği.

- Belirleyeceği bir içeriği en üst te gösterebilme özelliği. ( manşet diyebiliriz )

- OG meta title lar kullanılabiliyor.

- Resimlere otomatik watermark ekleme, resim döndürme, crop işlemleri.

- Kullanıcılara bir web sitesi nasıl yapılır yönlendirici adımlar koyularak adım adım tasarım yapılabilme imkanı.

- Kullanıcılar mobil app için ayrı bir template de seçebilir kendi websitesini aynen mobil app. e de dönüştürebilir.

- Kullanıcı mobil app inin tasarımını da özelleştirebilir.

- Kullanıcı mobil app i için Android ya da İos hesabını kendisi alıp açabilir ya da direkt olarak markete gönderebilir.

- Mobil app oluşturucu, app i oluşturup dosyayı indirme linki vermeli ya da platforma direkt yükleme imkanı.

- Mobil app andorid ve IOS sistemlere uyumlu olarak çalışmakta.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder